Hlavní strana

Z OmISP Official Wikipedia
Přejít na: navigace, hledání

OmISP - One man Internet Service Provider

OmISP je aplikace určená pro poskytovatele internetového připojení umožňující účtování telekomunikačních služeb klientům a správu a dohled nad IP sítěmi.

Instalace systému a demoverze

Před zahájením prací v supervisoru a s vlastní aplikací si prosím přečtěte návod jak vytvářet projekty a instalovat balíky do systému. Případně se podívejte na video návody

Demoverze systému jsou dostupné zdarma na IP adresách: 193.86.19.130 - 139.

Video návody

Přehledné video návody Vás provedou různými příklady použití. Od vytváření projektů a správy balíků až po praktické příklady nasazení při konkrétním řešení.

Poslední změny

Pokud chcete vidět co bylo naposledy přidáno využije sekci poslední změny.

Prezentace

Wiki projektu OmISP a diskusní forum

Wiki projektu omisp je hlavním zdrojem čerpání informací návodů a popisu aplikace.
K dispozici je i diskuzní forum. Pro přispívání do diskuzního fora je nutná registrace.

Cíle projektu

  • Koncept - Poskytnout uživatelům efektivní lehce rozšiřitelnou bezpečnou platformu.
  • Stabilita - Vývoj řízený testy (TDD) umožňuje poskytovat spolehlivý software. Zjištěné chyby jsou nejprve nas nasimulovány vytvořením testu popisujícím problém a poté odstraněny. Vytvořený test je zařazen do projektu a software ja na zjištěný problém již vždy otestován.
  • Přizpůsobivost - Poskytnout uživatelům snadnou přizpůsobivost systému
  • Jednoduchost - Kompletní správa systému nastavitelná z uživatelského prostředí. Žádné složitosti.
  • Dostupnost - Poskytnout uživatelům tyto služby díky efektivnímu vývoji za výhodných cenových podmínek.
  • Otevřenost - Kdokoli může do projektu přispívat. Ať již vývojem, psaním testů nebo tvorbou dokumentace.

Koncept

Koncept aplikace je založen na požadavcích rychlosti vývoje, maximálním znovupoužití již existujícího zdrojového kódu, dynamické konfiguraci systému a stabilitě. Vývoj vlastního univerzálního aplikačního rámce umožnil splnit elegantně všechny tyto požadavky. Projekt OmISP není pouze slepencem skriptů, ale jedná se o modulární projekt využívající plně možnosti objektově orientováného programování. Datový rámec podporuje dynamickou konfiguraci projektů. Vaše projekty jsou plně konfigurovány přes webové rozhraní. Jediné co potřebujete vytvořit, je nasměrovat správně DNS záznam. Nejsou potřeba žádné speciální znalosti a konfigurace.

Stabilita

Spolehlivý chod programu je zajištěn způsobem vývoje aplikace. Většina systému je konfigurována pomocí XML technologie, což z obrovské části eliminuje nároky na vývojáře snižuje výskyt chyb v kódu. Aplikační rámec plně podporuje programování řízené testy. V případě složitějších funkcí jsou implementované testy na sadě zkušebních příkladů. V případě nahlášení chyby je chyba nejprve nasimulována vytvořením testu a poté odstraněna. Do budoucna je pak již takový případ pokrytý vlastním testem. Testy jsou zpouštěny pravidelně a nové funkce jsou přidávány pouze v případě, že všechny testy jsou v pořádku.

Přizpůsobivost

Aplikační rámec poskytuje plně dynamické rozšiřování možností aplikace. Pomocí balíčků je možné přidávat a odebírat funkce ze systému. Na stejném aplikačním rámci je vytvořen i projekt Fit-Book.cz. Vždy tedy stačí udělat malou část aplikace a dynamicky ji připojit do aplikace.

Jednoduchost

Jednoduchost a srozumitelnost je podmínkou pro efektivní práci. V systému je tedy vše možné komfortně konfigurovat přímo z uživatelského prostředí.

Dostupnost

Rychlý způsob vývoje umožňuje nastavit přívětivou cenu za systém. Navíc díky systému rozšíření můžete využívat pouze ty funkce které skutečně potřebujete. Není třeba investovat do zbytečných věcí.

Otevřenost

Jako uživatelé máte možnost díky foru mít přehled o stavu systému. V případě zájmu o vývoj vlastních je možné poskytnou API rozhraní. Pro 80% úkolů je zapotřebí znalost XML a HTML. Vývoj takových komponent zvládne opravdu každý.

Zpracované agendy

Hospodaření

Systém má rozsáhle pokrytu agendu hospodaření. Prohlédněte si přehledný popis implementovaných funkcí v oblasti hospodaření.

Správa sítě

Prohlédněte si přehledný popis implementovaných funkcí v oblasti správa sítě.

AAA služby pomocí RADIUS serveru

  • Ověřování bezdrátových zařízení
  • Ověřování uživatelů s přístupem do síťových zařízení

Ukázky ze systému

Ukázky ze systému obsahují tak 30% implementovaných funkcí. Slouží jen jako velice hrubá ukázka grafického zpracování systému. Pro získání důkladnějsího popisu zejména o fungování služeb prolistujte dokumentaci.